«Արտադրված է Հայաստանում» ցուցահանդեսին «Սամ-Հար»-ը կներկայացնի իր նոր արտադրանքը
Ապրիլի 26-28-ը Երևանում կանցկացվի «Արտադրված է Հայաստանում Էքսպո 2015» (Made in Armenia Expo 2015) ցուցահանդեսը: Ցուցահանդեսի կազմակերպիչներն են ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը և Հայաստանի զարգացման հիմնադրամը: Ցուցահանդեսին իր մասնակցությունը կբերի նաև «Սամ-Հար» ընկերությունը՝ որպես հայրենական արտադրող, որն ունի տարիների փորձ ու հեղինակություն շուկայում: Ընկերությունը ցուցահանդեսում կներկայացնի իր ավանդական տեսականին՝ կոմպոտներ, մուրաբաներ, պահածոյացված բանջարեղեն, զովացուցիչ ըմպելիքներ և ջրեր: Ի դեպ, ընկերությունը ցուցահանդեսում առաջին անգամ կներկայացանի նաև իր նոր արտադրանքը` «Սիփան» բնական հյութերը:
Ցուցահանդեսը նպատակ ունի ցուցադրել ՀՀ արդյունաբերության առկա ներուժը, նպաստել նոր շուկաների բացահայտմանն ու գործարար կապերի հաստատմանը: Այդ նպատակով արտասահմանից հրավիրվելու են պետական պաշտոնյաներ և մասնավոր հատվածի ներկայացուցիչներ, մատակարարներ, պոտենցիալ գնորդներ ու ներդրողներ:

На выставке “Сделано в Армении” “Сам-Ар” представит свою новую продукцию
26-28-го апреля в Ереване будет проводиться выставка “Сделано в Армении Экспо 2015” (Made in Armenia Expo 2015). Организаторами выставки являются Министерство экономики РА и Фонд развития Армени. На выставке примет участие и компания ”Сам-Ар”, как отечественный производитель, у которого есть многолетний опыт и авторитет на рынке. Компания представит на выставке свой традиционный ассортимент – компоты, варенья, консервированные овощи, прохладительные напитки и воды. Кстати, компания на выставке представит также свою новую продукцию – натуральные соки “Сипан”.
Цель выставки – показать существующий потенциал промышленности РА, способствовать выявлению новых рынков и установить деловые связи. С этой целью будут приглашены из за рубежа государственные чиновники и представители частного сектора, поставщики, потенциальные покупатели и инвесторы.